BENDROSIOS BALDŲ SURINKIMO IR EKSPLOATACIJOS REKOMENDACIJOS

Baldų išvaizda ir funkcionalumas priklauso nuo eksploatavimo sąlygų. Aplinkos poveikis tiesiogiai veikia baldų būklę, funkcionalumą bei išorinį vaizdą. Norint išlaikyti baldą kuo ilgiau nepakitusį ir funkcionalų, rekomenduojama laikytis baldų eksploatavimo ir priežiūros taisyklių.

  1. Gavus baldus įsitikinkite ar yra visos reikiamos dalys. Pastebėjus neatitikimus informuokite pardavėją el. paštu info@houmy.lt
  2. Baldus pakuokite atsargiai, nenaudokite žirklių ar kitų aštrių daiktų, jie gali pažeisti audinio paviršių.
  3. Baldai turi būti montuojami pagal pridėtą instrukciją. Jei turite galimybę montuokite ant minkšto pagrindo ar pasitieskite švarų audinį. Taip nepažeisite nei baldo nei grindų.
  4. Nenaudoti baldų kaip paaukštinimo priemonės ar kaip atramos ir nelaipioti ant jų.
  5. Venkite ypač aukštos ar ypač žemos santykinės drėgmės, nes per tam tikrą laiką dėl to gali deformuotis baldų elementai (išbrinkti, perdžiūti, atsisluoksniuoti).
  6. Vidinio apšvietimo šaltinį draudžiama įrengti arčiau nei 20 cm. nuo baldų detalių, nes dėl to gali pakisti gaminio spalva, atsisluoksniuoti ar perdžiūti baldo detalės. Venkite ir intensyvių tiesioginių saulės spindulių, dėl kurių baldas gali greičiau išblukti.
  7. Labai aukšta ar labai žema temperatūra, taip pat didelis temperatūrų kontrastas gali gana smarkiai pakenkti baldų detalėms. Baldai yra skirti laikyti gyvenamosiose patalpose, kur nėra staigių temperatūros ir/ar drėgmės svyravimų. Baldai nėra pritaikyti naudoti juos lauko sąlygomis. Baldus rekomenduojama eksploatuoti +15°С – +25°С temperatūroje.
  8. Baldų detalės negali būti arčiau 1 m. nuo šilumos šaltinio (įskaitant apšildymo prietaisus). Taip pat saugokite baldus nuo karščio ar kitų įkaitusių daiktų, tokių kaip karšti puodeliai, lygintuvas ir pan.
  9. Venkite tiesioginio garų poveikio baldų paviršiams.
  10. Saugokite baldus nuo mechaninio poveikio (vengti smūgių, nebraižyti paviršių), nevalykite baldų aštriais daiktais.
  11. Saugokite baldus ne tik nuo skysčių (sudrėkintus paviršius būtina nedelsiant nusausinti), bet ir stiprių chemiškai aktyvių medžiagų poveikio (koncentruotų šarmų, rūgščių, skiediklių ir t. t.). Netgi trumpalaikis tokių skysčių poveikis gali padaryti žalą ne tik baldų paviršiams ir mechanizmams, bet ir jūsų sveikatai.
  12. Lengvai pašalinamas dėmes valykite švaria, vandenyje sudrėkinta šluoste. Sudrėkintą paviršių kruopščiai nuvalyti švariu, sausu audiniu. Baldus valyti reikia sukamais judesiais, smarkiai nespaudžiant.
  13. Naudokite valiklius tik specialiai pritaikytus valomam paviršiui. Nevalykite iš karto viso baldo ploto, išbandykite valiklį nedideliame plote, mažiau matomoje vietoje.
  14. Nerekomenduojama ilgai laikyti nenuvalytų bet kokios kilmės nešvarumų nuo baldų paviršiaus, nes gali susidaryti nebepašalinamos dėmės.
  15. Baldų negalima stumdyti – stumdant juos galima pažeisti. Norint pakeisti baldo stovėjimo vietą, reikia jį pernešti.
  16. Baldai turi būti naudojami pagal savo funkcinę paskirtį. Ne pagal paskirtį naudojami baldai gali būti sugadinti.

MINKŠTŲJŲ BALDŲ EKSPLOATACIJOS IR PRIEŽIŪROS TAISYKLĖS

  1. Minkšti baldai gaminami rankomis, kiekvienam klientui individualiai ir gali turėti +- 5cm. Išmatavimų paklaidą.
  2. Gavus baldus įsitikinkite ar yra visos reikiamos dalys. Pastebėjus neatitikimus informuokite pardavėją el.paštu info@houmy.lt

  3. Baldus pakuokite atsargiai, nenaudokite žirklių ar kitų aštrių daiktų, jie gali pažeisti audinio paviršių.

  4. Baldai turi būti montuojami pagal pridėtą instrukciją. Jei turite galimybę montuokite ant minkšto pagrindo ar pasitieskite audinį. Taip nepažeisite nei baldo nei grindų.
  5. Naujas, ką tik išpakuotas baldas gali turėti raukšles, kurios atsiranda dėl baldų pakavimo metu naudojamo kartono, pakavimo plėvelės bei transportavimo. Išpakavus baldą rekomenduojama rankomis paformuoti baldo dalis, kas leis greičiau baldui atgauti originalią formą.
  6. Išpakavus baldą gali jaustis medžiagų kvapas, kuri turi pilnai išnykti per kelias dienas. Todėl rekomenduojama nesinaudoti baldu iš karto išpakavus, bet leisti jam išsivėdinti.
  7. Naujas baldas iš pradžių gali atrodyti kietesnis, tačiau kelių mėnesių bėgyje suminkštėja. Tai yra normalu visiems minkštiesiems baldams.
  8. Norint išvengti baldų deformacijos, persikreipimų, statykite juos lygiame paviršiuje. Jei paviršius nelygus, naudokite reikiamo storio baldų padukus ar paminkštinimus ir išlyginkite paviršių, kad baldas stovėtų lygiai.
  9. Baldą statykite vidutiniškai 5 - 10 cm. nuo sienos, taip baldas nenusitrins į sieną.
  10. Minkštų baldų nestatykite arti šilumos šaltinių, tokių kaip židinys, radiatorius ir pan. arčiau nei 1 m. atstumu. Taip pat nerekomenduojama baldų laikyti prie šaltų neapšiltintų sienų ir patalpose, kuriose yra didelė drėgmė ar dideli drėgmės svyravimai.
  11. Laikant baldą prie tiesioginių saulės spindulių laikui bėgant gali atsirasti atspalvio nevienodumas, kurį sąlygoja blukinantis šviesos poveikis. Todėl esant galimybei venkite tiesioginių saulės spindulių.
  12. Norint pakeisti baldo stovėjimo vietą, nekelkite baldo už porankių, netraukite baldo už galvūgalio ar pagalvių, nes galima pažeisti siūles. Taip pat netempkite už vieno šono. Atsargiai kelkite baldą visu korpusu nuo pagrindo.
  13. Griežtai draudžiama stumti baldą, jo nepakėlus. Stumiant gali nulūžti baldų kojelės.
  14. Nenaudokite baldų pasilipimui. Nesėdėkite ant porankių, atlošo taip pat nešokinėkite ant baldų. Baldų negalima veikti stipriu taškiniu spaudimu, atsiranda galimybė plyšti audiniui ar pažeisti įvairias minkštų baldų laikančiąsias dalis.
  15. Rekomenduojama reguliariai keisti sėdėjimo vietą. Nuolatos sėdint toje pačioje pamėgtoje vietoje gali atsirasti skirtumai dėl netolygaus baldo naudojimo, tai nėra defektas, o natūrali nevientiso naudojimo pasekmė.
  16. Jei minkšti baldai turi pagalves, reikia formuoti pagalves, purenti, atsižvelgiant į baldo naudojimo intensyvumą.
  17. Baldinio audinio raukšlėjimasis, dirbtinės ar natūralios odos išsitampymas, laisvumas, apsitrynimas siūlių vietose, odos blizgesys yra laikomas natūraliu nusidėvėjimu. Sėdimose vietose gali susidaryti lengvos audinio klostės tai yra audinio tempimo pasekmė ir nėra laikoma medžiagos defektu.
  18. Rekomenduojama vengti nuolatinio baldo apmušalo kontakto su žmogaus kūno prakaitu, gyvūnų ir augalų kilmės riebalais, tirpikliais ir alkoholį turinčiais skysčiais bei su kitomis cheminėmis priemonėmis, galinčiomis turėti nepalankų poveikį apmušalui.
  19. Venkite dėti dažančius daiktus ar rūbus, tokius kaip džinsai ir kiti drabužiai, baldų apdangalai (pvz. pledai) bei kiti daiktai, pagaminti iš dažančio audinio (medžiagos). Tokio tipo daiktai gali palikti matomų ir neišvalomų dėmių ant baldo paviršiaus.
  20. Nedėkite ant baldų jokių šlapių ar karštų daiktų.
  21. Optimaliausia minkštiems baldams aplinkos temperatūra: +18 – +25°C, santykinė oro drėgmė 45% – 60%.
  22. Baldiniai audiniai, tokie kaip boucle, „teddy“, su iškiliu raštu ar turintys ilgesnį pūką, naudojimo eigoje dėl kūno svorio, šilumos ir drėgmės gali pasispausti. Tai nėra defektas, o natūralus tokio tipo audinio dėvėjimasis.
  23. Periodiškai tikrinkite, ar baldų kojos ir rėmo tvirtinimo detalės nėra laisvos ar sugedusios. Atsiradus baldų laisvumui, pagal poreikį suveržkite baldų tvirtinimus, tokius kaip varžtai, medvaržčiai ir pan. Tęsiant baldų naudojimą su atsilaisvinusiais tvirtinimais, galima pažeisti ar sulaužyti baldo konstrukciją.
  24. Baldai, turintys miego funkciją, nėra skirti kasdieniniam miegojimui.
  25. Norint išskleisti baldą su miego funkcija, negalima traukti pakeliamo mechanizmo tik viename šone, kelkite mechanizmą ties centru.
  26. Vaikams be tėvų priežiūros savarankiškas miego mechanizmo išlankstymas ir sulankstymas yra draudžiamas.

MINKŠTŲ BALDŲ VALYMAS

  1. Reguliariai, mažiausiai kartą per savaitę, naudokite švelnų siurblio antgalį, kad pašalintumėte dulkes ir smulkius nešvarumus. Tai ypač svarbu, jei baldai yra naudojami intensyviai.
  2. Išsiliejus skysčiui ant baldo nedelsiant sugerkite skystį švariu popieriniu rankšluostėliu ar švaria, sausa šluoste, vengdami trinti. Tada naudokite audiniui skirtą valiklį, prieš naudojimą patikrinkite nedideliame, nepastebimame baldo plote.

  3. Baldus valyti reikia sukamais judesiais, smarkiai nespaudžiant. Stiprus trynimas gali pažeisti tiek odinių, tiek dirbtinės odos, ar baldinio audinio apmušalo paviršių bei išplėsti dėmę.

  4. Baldiniams audiniams valyti naudokite priemones skirtas specialiai pritaikytas baldų audinių priežiūrai, griežtai laikantis jų naudojimosi taisyklių. Prieš pradedant valyti baldą nedidelėje, mažiau matomoje vietoje pabandykite švelniai pavalyti su pasirinktu valikliu, nepastebėjus jokio neigiamo poveikio galite valykite visą baldą. Pastebėjus, kad audinys pradėjo blukti, šiauštis ir pan. rinkitės kitą valiklį.

  5. Visada valykite vientisus baldo elementus - nuo siūlės iki siūlės, kad pilnai išvalytumėte, pvz.; sėdimoji dalis, porankiai.

  6. Nedžiovinkite sušlapusio, sudrėkusio baldo plaukų džiovintuvu ar kitu karšto oro srovę pučiančiu prietaisu. Baldo nusausinimui visuomet naudokite popierinius rankšluosčius ar sausą, švarų audinį.

  7. Naudokite lipnų volelį ar specialų šepetį, kad pašalintumėte gyvūnų plaukus, jei namuose gyvena augintiniai.

  8. Riebios dėmės, rašalo ar kitos sudėtingos dėmės yra sunkiau išvalomos nepavykus įprastai išvalyti dėmės, kreipkitės į profesionalius valytojus.

  9. Odinių baldų įprastiniam valymui naudokite  nespalvoto audinio medvilninę šluostę sudrėkintą kambario temperatūros vandeniu. Porą kartų per metus reikia odinius baldus sutepti specialia odiniams baldams skirta priemone, išvengiant odos džiūvimo bei skilinėjimo. Jokiu būdu odai valyti nenaudokite tirpiklių, acetono, spirito, muilo ir skalbimo miltelių. Valymui naudokite odai skirtą valymo kremą. Oda reikalauja labai atidžios priežiūros. Neskalbkite odinių baldų apmušalų.

  10. Dirbtinės odos baldų valymui naudokite švarią, lengvai drėgną šluostę.

  11. Lygintuvo naudoti negalima nei baldiniam audiniui, nei dirbtinei ar natūraliai odai, galite pažeisti baldą negrįžtamai.

MIEGAMOJO LOVŲ PRIEŽIŪROS IR EKSPLOATACIJOS TAISYKLĖS

  1. Lova surinkite pagal pridėtą gamintojo surinkimo instrukciją.
  2. Negalima stovėti, šokinėti, pasilypėti ant atskirų lovos dalių (pvz.: šonų, galvūgalio, kojūgalio ir pan.).
  3. Jei lova turi patalynės dėžę, joje laikykite tik  gamintojo instrukcijoje nurodytą leidžiamą svorį.
  4. Draudžiama lipti į patalynės dėžės vidų, kišti rankas į pakėlimo mechanizmą, vaikams savarankiškai naudoti pakėlimo mechanizmą. Būtina saugotis, kad pakėlimo mechanizmas neužkristų.
  5. Renkantis lovą su pakėlimo mechanizmu, įvertinkite, kad čiužinio svoris įtakos pakėlimo mechanizmo naudojimą. Per sunkus ar per lengvas čiužinys gali trukdyti tinkamai naudotis pakėlimo mechanizm, t.y. bus sunku pakelti mechanizmą (pasirinkus santykinai per sunkų čiužinį) arba bus labai sunku nuleisti mechanizmą (pasirinkus santykinai per lengvą čiužinį).

BALDŲ, PAGAMINTŲ IŠ MDF (MEDŽIO DULKIŲ PLOKŠTĖ), LMDP (LAMINUOTOS MEDŽIŲ DROŽLĖS PLOKŠTĖS), MEDŽIO IR FANEROS EKSPLOATACIJOS IR PRIEŽIŪROS TAISYKLĖS

  1. Mediniai, LMDP, MDF ar faneruoti baldai turi būti naudojami tik viduje.

  2. Nestatykite ir nelaikykite karštų ir drėgnų daiktų tiesiai ant baldų.

  3. Baldų nestatykite per arti židinio, oro kondicionieriaus ventiliacijos angos, nes gali deformuotis medžiaga ar būti pažeista baldų apdaila.
  4. Rekomenduojama laikyti baldus patalpose, kurių temperatūra ne mažesnė kaip +15ºC iki +25ºC ir santykinis oro drėgnumas nuo 45% iki 70%.

  5. Laikykite baldus vėdinamose patalpose. Kietieji baldai negali būti glaudžiami prie drėgnų sienų ir šildymo įrenginių.

  6. Baldus būtina saugoti nuo drėgmės. Svarbiausias dėmesys, prižiūrint iš LMDP, MDF ar faneruotus baldus, turi būti skiriamas plokštės briaunoms (kantui), nes per jas patekęs vanduo gali "išpūsti" ir pačią plokštę. Patekus vandeniui ant baldo, reikia nedelsiant nuvalyti sausa, švaria šluoste. Baldų detalėms ilgesnį laiką būnant sąlytyje su vandeniu (ar kitais skysčiais), vanduo gali prasiskverbti per plokštės briaunas į vidų ir deformuoti plokštės paviršių ir/ar kitas detales.

  7. Valyti būtinai tik sausu, minkštu audiniu arba specialiomis šluostėmis. Valant nespausti, netrinti vienoje vietoje.

  8. Jei nešvarumus sunku išvalyti, naudokite tik specialius valiklius, pritaikytus valomam paviršiui.

  9. Baldus būtina saugoti nuo mechaninių pažeidimų, nenaudoti aštrių daiktų baldų valymui. Būtina saugoti nuo chemikalų.

  10. Nenaudokite staliukų, komodų ar kitų baldų kaip atramos pasilypėti. Ant baldų paviršių, lentynų ir pan. laikykite tik gamintojo nurodytą leidžiamą svorį.

  11. Medinius baldus po kelių metų prireikus galite atšviežinti iš naudo alyvuojant ar padengiant laku. Prieš tai parenkant priemones konsultuokitės su specialistu.

  12. Baldus būtina naudoti pagal paskirtį, kad nesugadinti baldo konstrukcijos.

  13. Natūralaus medžio tekstūros skirtumai bei skirtingi medienos raštai nėra laikomi gaminio kokybės trūkumu. Natūralus gaminio nusidėvėjimas ar jo savybių pasikeitimas nėra laikomas kokybės trūkumu.

KERAMINIŲ STALVIRŠIŲ EKSPLOATACIJOS IR PRIEŽIŪROS TAISYKLĖS

  1. Keraminiai gaminiai yra atsparūs drėgmei ir purvui, užtenka nešvarią vietą nuvalyti drėgna ar sausa šluoste, pagal poreikį.
  2. Venkite itin chemiškai stiprių valiklių. Keramuna yra dužus paviršius, venkite stipresnių smūgių, saugokite nuo agresyvių įbrėžimų.

METALINIŲ IR STIKLINIŲ ELEMENTŲ, STIKLINIŲ STALŲ IR STALIUKŲ PRIEŽIŪROS IR EKSPLOATACIJOS TAISYKLĖS

  1. Metalo paviršiams valyti nenaudokite kietų agresyviųjų priemonių, užtiškus vandens ilgai nelaukiant nuvalykite, taip apsaugosite nuo korozijos po juo esančius metalo sluoksnius.

  2. Chromuotus ar nerūdijančio plieno paviršius valykite tik specialiomis tam pritaikytomis valymo priemonėmis. Ilgalaikis metalo apdailos baldų laikymas drėgnoje aplinkoje gali sukelti koroziją. Kambario baldų nerekomenduojama naudoti lauke.

  3. Nuo stiklinių baldų elementų dulkės valomos minkšta sausa šluoste. Valykite tik stiklui skirtais valikliais, vadovaudamiesi ant pakuočių pateiktomis instrukcijomis. Stiklo valiklių nepurkškite ant kitų paviršių ar matinio stiklo.

  4. Matinta (šiurkšti) stiklo paviršiaus pusė yra padengta specialiu laku, todėl laku padengtą stiklo paviršiaus pusę plauti tik paprastu šiltu +35-40°C vandeniu. Jei matinio (šiurkštaus), laku padengto stiklo paviršiaus pusė ištepta vienoje vietoje, būtina valyti visą stiklo paviršių. Valyti būtinai tik medvilniniu audeklu arba specialiomis stiklui skirtomis pašluostėmis. Valant nespausti, netrinti vienoje vietoje. Matinio stiklo nevalykite stiklo valikliu. Saugokite, kad ant jo nepatektų riebalų, nes gali likti sunkiai išvalomų dėmių.

MARMURINIŲ PAVIRŠIŲ PRIEŽIŪROS IR EKSPLOATACIJOS TAISYKLĖS

  1. Marmuras yra natūralus akmuo, kurio paviršius yra akytas, dėl to skysčiai, dulkės ir nešvarumai gali įsigerti į akmens paviršių, jei šis nėra tinkamai impregnuotas. Marmuro paviršiai turėtų būti periodiškai impregnuojami. Impregnantai neapsaugo marmurinių paviršių nuo rūgščių, todėl išpiltas vynas, kava, citrinos sultys ar kitos įsigeriančios medžiagos gali pažeisti marmuro paviršių ir palikti dėmes.

  2. Valyti naudokite tik vandeniu sudrėkintą šluostę ar tik marmurui valyti skirtas priemones, nes įprastinės buitinės valymo priemonės, gali sugadinti marmuro paviršių.

KĖDŽIŲ PRIEŽIŪROS IR EKSPLOATACIJOS TAISYKLĖS

  1. Kėdes naudokite pagal paskirtį. Ant kėdžių negalima šokinėti, laipioti, nenaudokite jų pasilipimui.

  2. Eksploatuokite, prižiūrėkite ir valykite kėdes, pagal minkštųjų baldų ar medinių daiktų eksploatacijos taisykles, atsižvelgiant į tai ar kėdės buvo pagamintos iš medienos ar aptrauktos baldiniu audiniu.

  3. Atsižvelgiant į kėdės svorį ir grindų atsparumą, ne tik kėdės, bet ir kiti baldai gali pažeisti/subraižyti grindis. Perstatinėdami kėdes į kitą vietą jų nestumkite, o perneškite. Turint jautrias įbrėžimams grindis būtina naudoti kėdėms apsauginius baldų padukus ant kojelių (dažniausiai komplektacijoje nėra ir turi būti įsigijami atskirai).

  4. Svarbu žinoti, kad kėdžių kieti ratukai yra skirti minkštai (kiliminei) dangai, o guma padengti ratukai skirti kietai (parketui, laminatui, plytelėms) grindų dangai.

  5. Visuomet atsižvelkite į gamintojo rekomenduojamą maksimalią kėdės apkrovą ir jos neviršinkite.

ČIUŽINIŲ PRIEŽIŪROS IR EKSPLOATACIJOS TAISYKLĖS

  1. Čiužinį transportuokite tik taip kaip transportuoti paruošė gamintojas. Jei čiužinys nėra susuktas, jo nelenkite per pusę, nesukite. Jis gali atsisluoksniuoti ar sutrūkinėti jo konstrukcinės dalys.

  2. Išpakavus susukto čiužinio vakuuminę pakuotę, būtina 24-36 val. leisti jam įgauti reikalingą formą, ant jo nesėdėti, negulėti, nemiegoti.

  3. Jei išpakavus čiužinį, pasklinda „naujos prekės kvapas“, prašome jį palikti vėdinamojoje patalpoje. Kvapas išgaruos per trumpą laiko tarpą. Gaminio kvapas nėra gamybos brokas ir tokiais atvejais gamintojas neprivalo pakeisti čiužinio.

  4. Veikiamas šviesos porolonas keičia spalvą (patamsėja, geltonuoja), tačiau nepraranda savo fizinių savybių. Spalvos pakitimas nelaikomas gaminio broku ir tokiais atvejais gamintojas neprivalo pakeisti čiužinio. Čiužinį būtina saugoti nuo intensyvių, tiesioginių saulės spindulių ir nuo drėgmės.

  5. Vartykite tik tam pritaikytus čiužinius. Kitus čiužinius užtenka periodiškai apsukti 180 laipsnių kampu (pakeičiant galvūgalį su kojūgaliu), norint, kad čiužinys kuo ilgiau neišsigulėtų.

  6. Houmy.lt čiužiniai daugiausiai skirti svoriui iki 120 kg. Prie kiekvieno čiužinio gamintojas nurodo maksimalią apkrova vienai miegamai vietai.

  7. Čiužinių užvalkalo audinį galima skalbti ar valyti cheminiu būdu, tik jei tai nurodyta priežiūros etiketėje.

  8. Čiužinio užvalkalą, turintį užtrauktuką lengva nuvilkti. Užvalkalą skalbkite ar valykite atsižvelgiant į tai, kaip nurodyta čiužinio priežiūros etiketėje. Gręžkite švelniai, kad audinys nesusitrauktų. Draudžiama juos džiovinti džiovyklėje, nebent tai nurodyta kaip leistina čiužinio priežiūros etiketėje. Užvalkalas gali nežymiai susitraukti, bet per trumpą laiko tarpą, užvilkus ant čiužinio matmenys sugrįžta į pradinį dydį.

  9. Jeigu čiužinio užvalkalas nenuvelkamas, naudokite papildomą užvalkalą, kurį galėsite nuimti ir išplauti;

  10. Draudžiama čiužinį apkrauti sunkiais daiktais ir šokinėti.

  11. Čiužiniai skirti ne sėdėjimui, o gulėjimui. Sėdėjimas vienoje vietoje (pvz. žiūrint TV, skaitant ir pan.) pažeidžia čiužinį.

  12. Saugokite čiužinį nuo stiprios drėgmės, sušlapimo. Drėgnai valykite tik profesionaliomis priemonėmis, prieš tai pasikonsultavus su specialistais. Jei gaminys buvo stipriai sušlapintas arba išmirkytas tai gali įtakoti čiužinio savybių praradimą, funkcionalumo sumažėjimą.

  13. Garantija taikoma fiziniams defektams ir pokyčiams, jei deformacija sudaro daugiau nei 10% nuo esamo gaminio aukščio.

  14. Dėl ypatingo pagrindą sudarančių medžiagų elastingumo gali atsirasti +/-2% leistinas čiužinio matmenų nuokrypis. Toks nuokrypis nėra laikomas čiužinio broku.

  15. Dalinis čiužinio minkštumo padidėjimas iki 15% taip pat nėra laikomas broku.

  16. Lateksinius čiužinius rekomenduojama naudoti lovose su grotelėmis – jiems reikalinga gera ventiliacija, ypač šiltuoju metų laiku.

Prekė įtrauką į patinkančių prekių sąrašą
Prekė įtraukta į palyginimų sąrašą